Катче за секој ден - добри слики (1 слика = 1 мислење)

За оние кои ги интересираат фотографските техники и џаболебарење на аеродромите.
For those who are interested in the technics of photography and like to spend time near airports.
Post Reply
User avatar
Scylla
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 4913
Joined: 12 Jul 2006, 03:21
Location: Лозана
Contact:

Катче за секој ден - добри слики (1 слика = 1 мислење)

Post by Scylla »

Тука ставајте интересни слики кои ќе ги начекате на некоја страна.
Last edited by Scylla on 22 Jan 2009, 22:51, edited 1 time in total.
Airplanes usually kill you quickly - a woman takes her time.
User avatar
Scylla
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 4913
Joined: 12 Jul 2006, 03:21
Location: Лозана
Contact:

Post by Scylla »

dragan_mig31 wrote:
kaj vide be deka se ameriknski?????BELGIJSKI F-16 AML BLOCK 25 SE
Прочитајте чии се.
Airplanes usually kill you quickly - a woman takes her time.
User avatar
Scylla
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 4913
Joined: 12 Jul 2006, 03:21
Location: Лозана
Contact:

Post by Scylla »

Кај го гледаш знамето не ми е јасно. Ги гледаш буквите NE горе?
Airplanes usually kill you quickly - a woman takes her time.
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 34751
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Post by dragan_mig31 »

EVE TI SCILA DA VIDIS SO TI ZBORAM

Image
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
igor_mk
Капетан на B737
Капетан на B737
Posts: 454
Joined: 22 Sep 2006, 16:49
Location: Скопје - Македонија
Contact:

Post by igor_mk »

E OVA E NESTO :D

Image
Kolku poveke stari idei imas tolku poveke novi ke mozes da sozdades.
User avatar
avijacijamk
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 2476
Joined: 18 Jul 2006, 13:23
Location: Skopje, Republic of Macedonia
Contact:

Post by avijacijamk »

Ова ме потсети на машина за мелење месо, во месарница. :lol: :lol: :lol:
Премногу анализа доведува до парализа!!!
[url]http://www.avijacija.com.mk[/url]
User avatar
fly_macedonia
Спортски пилот
Спортски пилот
Posts: 373
Joined: 04 Aug 2006, 19:09
Location: Скопје, Р. Македонија
Contact:

Post by fly_macedonia »

Леле, не дај Боже некој по грешка да го упали моторот :lol: :lol: :lol:
Зачленете се на VATSIM
User avatar
BORG
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 1328
Joined: 15 Jul 2006, 23:09
Location: YYZ Toronto -Mississauga ON
Contact:

JAT

Post by BORG »

ImageImage
User avatar
igor_mk
Капетан на B737
Капетан на B737
Posts: 454
Joined: 22 Sep 2006, 16:49
Location: Скопје - Македонија
Contact:

Post by igor_mk »

Image
User avatar
igor_mk
Капетан на B737
Капетан на B737
Posts: 454
Joined: 22 Sep 2006, 16:49
Location: Скопје - Македонија
Contact:

Post by igor_mk »

Слики од охридскиот аеродром
Image
Image
Image
User avatar
igor_mk
Капетан на B737
Капетан на B737
Posts: 454
Joined: 22 Sep 2006, 16:49
Location: Скопје - Македонија
Contact:

Post by igor_mk »

ниско

Image

Image

Image

Image
Kolku poveke stari idei imas tolku poveke novi ke mozes da sozdades.
User avatar
MaKoM
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 4639
Joined: 04 Aug 2006, 19:07
Location: Strumica R. Makedonija
Contact:

Post by MaKoM »

Image
...shoveling shits up the hill...
User avatar
MaKoM
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 4639
Joined: 04 Aug 2006, 19:07
Location: Strumica R. Makedonija
Contact:

Post by MaKoM »

Image
Image
...shoveling shits up the hill...
User avatar
Scylla
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 4913
Joined: 12 Jul 2006, 03:21
Location: Лозана
Contact:

Post by Scylla »

Шинуков владее! (што би рекол драган). Ептен добра ситуација. Многу интересно.

Инаку вторава мислам дека е G222 германска а инцидентов е во Сараево, ама не сум сигурен.
Airplanes usually kill you quickly - a woman takes her time.
User avatar
KVARK
Политички комесар
Политички комесар
Posts: 3753
Joined: 06 Aug 2006, 23:39
Location: New Foxсиче!
Contact:

Post by KVARK »

Е ова со Украинскиве Flankeri, до сега го немав видено. Дали некој знае како се случило ова?
Останете желни за знаење! Останете несериозни!

Стив Џобс
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 34751
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Post by dragan_mig31 »

glejte ova!


Image
User avatar
avijacijamk
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 2476
Joined: 18 Jul 2006, 13:23
Location: Skopje, Republic of Macedonia
Contact:

Post by avijacijamk »

ajjjjjjjjjjjj какви ликови не се нормални...
Премногу анализа доведува до парализа!!!
[url]http://www.avijacija.com.mk[/url]
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 34751
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Post by dragan_mig31 »

Image
Image
Image
Image
Image
User avatar
KVARK
Политички комесар
Политички комесар
Posts: 3753
Joined: 06 Aug 2006, 23:39
Location: New Foxсиче!
Contact:

Post by KVARK »

Ова Анов и Утвата хрватска се ептен откачени. Анот е бомбардер со бомби направени од бојлери, а утвата е јуришник и носи 4 зољи под крилата. Уште да видите каков е нишанот, ко на авион од прва светска војна :D
Останете желни за знаење! Останете несериозни!

Стив Џобс
User avatar
Scylla
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 4913
Joined: 12 Jul 2006, 03:21
Location: Лозана
Contact:

Post by Scylla »

Некаде читав дека Ан-от бил купен од хрватската дијаспора за војната по распадот. И ред други работи финансирале хрватите од странство. Башка оружјето од Источна Германија.
Airplanes usually kill you quickly - a woman takes her time.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest