Купувам војнички амблеми (тигри и волци)

Неврзани работи кои и немаат баш многу врска со авијацијата.
Simple chit chat for things that may not really correspond with aviation.
Post Reply
User avatar
truckerinsoul
Падобранец
Падобранец
Posts: 14
Joined: 03 Aug 2009, 23:11
Contact:

Купувам војнички амблеми (тигри и волци)

Post by truckerinsoul »

Купувам Амблем од тигрите И од волците, може и од лавовите, но по пожелно е тигри и волци, веке не знам каде да барам...па да се обратам овде:) Бидејки не сум од СК, плакање( по пошта, на сметка, или дополнување кредит на мобилен) а доколку ги има некој, за праканје ке се договориме....:) па нудете доколу имате...поздрав

PS: вака нешто.

http://pic.mk/images/tigar.bmp

PS: И уште една работа, од каде да земам војнича блуза, со куси ракави? ск дали има? сега треба за некој ден да одам, па можам да видам што има....
User avatar
leopard
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2009, 11:47
Location: Skopje
Contact:

Post by leopard »

војничка блуза?со куси ракави,мислиш кошула?бидејки во АРМ под војничка блуза се подразбира џемпер :D
види за амблеми 4-5 теми подолу каде што пишува купувам везени амблеми имаш и цени
Напред към комунизма
User avatar
truckerinsoul
Падобранец
Падобранец
Posts: 14
Joined: 03 Aug 2009, 23:11
Contact:

Post by truckerinsoul »

leopard wrote:војничка блуза?со куси ракави,мислиш кошула?бидејки во АРМ под војничка блуза се подразбира џемпер :D
види за амблеми 4-5 теми подолу каде што пишува купувам везени амблеми имаш и цени
има другар? се продават? дај линк од темата те молам.:) па мислам на обична блуза со куси ракави, каква што носиш низ дома, само да е војничка.:)
User avatar
leopard
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2009, 11:47
Location: Skopje
Contact:

Post by leopard »

aaaa па ти маица со кратки ракави сакаш?кај мене во чета се 250ден маица,ако има уште може да имаш една,се работи за маица од 2мпб Леопарди.
http://forum.avijacija.com.mk/viewtopic.php?t=2013
Напред към комунизма
User avatar
truckerinsoul
Падобранец
Падобранец
Posts: 14
Joined: 03 Aug 2009, 23:11
Contact:

Post by truckerinsoul »

leopard wrote:aaaa па ти маица со кратки ракави сакаш?кај мене во чета се 250ден маица,ако има уште може да имаш една,се работи за маица од 2мпб Леопарди.
http://forum.avijacija.com.mk/viewtopic.php?t=2013
да да, обична блуза со куси ракави, да не е многу голема само, како за човек 1.68-170 висок, па ке се договориме ако има:) тоа 2мпб беше втора механизирана пешадиска бригада?:) а на неа има нешто или само така е, војничка боја?:)

кажи ми мсн да те адднам:)
User avatar
Црн барон
Командир на Т-72
Командир на Т-72
Posts: 1042
Joined: 04 Jul 2009, 13:31
Location: Струмица, МАКЕДОНИЈА
Contact:

Post by Црн барон »

Може и за мене една маица од леопардите. Ќе си платам (а може и замена за маица од гранична полиција :) ) Ај леопард пиши?
[img]http://i34.tinypic.com/2q38al5.jpg[/img]
''Доколку се пробијат тенковите, по нив доаѓа и победата!'' Хајнц Гудеријан
User avatar
truckerinsoul
Падобранец
Падобранец
Posts: 14
Joined: 03 Aug 2009, 23:11
Contact:

Post by truckerinsoul »

Црвен барон wrote:Може и за мене една маица од леопардите. Ќе си платам (а може и замена за маица од гранична полиција :) ) Ај леопард пиши?
ке почекаме да пиши леопард:)
User avatar
leopard
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2009, 11:47
Location: Skopje
Contact:

Post by leopard »

дечки типот што ги шитка од денес е на годишен одмор,се враќа на 1ви септември,во четврток ќе ставам слики од мојата маица и ќе си видите дали ви се допаѓа :D ,само бидејки претпоставувам за 1 од вас,дека не е од Скопје,проблем ќе биде за праќање,инаку се 250 ден,не ви ќарувам ништо затоа што кога јас бев помал беше невозможно да се има маица со некоја ознака од АРМ а и да се најдеше цените беа астрономски се до 2001год,бидејки јас не сум можел да ги имам сега барем други нека ги имаат,знам што е мерак.јас дури 1 и на девојката и дадов.
Напред към комунизма
User avatar
truckerinsoul
Падобранец
Падобранец
Posts: 14
Joined: 03 Aug 2009, 23:11
Contact:

Post by truckerinsoul »

leopard wrote:дечки типот што ги шитка од денес е на годишен одмор,се враќа на 1ви септември,во четврток ќе ставам слики од мојата маица и ќе си видите дали ви се допаѓа :D ,само бидејки претпоставувам за 1 од вас,дека не е од Скопје,проблем ќе биде за праќање,инаку се 250 ден,не ви ќарувам ништо затоа што кога јас бев помал беше невозможно да се има маица со некоја ознака од АРМ а и да се најдеше цените беа астрономски се до 2001год,бидејки јас не сум можел да ги имам сега барем други нека ги имаат,знам што е мерак.јас дури 1 и на девојката и дадов.
фала другар многу, ке го почекаме човекот, да си дојди, ке ти дадам адреса, да ми ја пуштиш, јас парите по пошта, ке ми дадеш адреса, или пак ако сакаш на број да ти ставам кредит на мобилен (твој избор), само да стигни до мене маицата, а инаку има ознака?:) фала другар и поздрав
User avatar
Црн барон
Командир на Т-72
Командир на Т-72
Posts: 1042
Joined: 04 Jul 2009, 13:31
Location: Струмица, МАКЕДОНИЈА
Contact:

Post by Црн барон »

Јас сум студент во Скопје, не е проблем. Ќе се најдеме некако во септември. Само ти земи маица. :)
[img]http://i34.tinypic.com/2q38al5.jpg[/img]
''Доколку се пробијат тенковите, по нив доаѓа и победата!'' Хајнц Гудеријан
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 8569
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Post by Bobo »

Кој има везан амблем од хеликоптерска едницина на мвр јастреби?Ке си купам нормално.Ако има и маичка од полициска академија може.
User avatar
leopard
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2009, 11:47
Location: Skopje
Contact:

Post by leopard »

еве ја маицата.
Image
Image
Напред към комунизма
User avatar
truckerinsoul
Падобранец
Падобранец
Posts: 14
Joined: 03 Aug 2009, 23:11
Contact:

Post by truckerinsoul »

leopard wrote:еве ја маицата.
Image
Image
супер е, другар али, јас викав за ваква боја маица, не само зелена..... Image

ако немаш маица со куси, со ваква боја, ке земам од оваја обична, само зелена, од леопардите:P
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 8569
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Post by Bobo »

Колку е маичкава?
User avatar
truckerinsoul
Падобранец
Падобранец
Posts: 14
Joined: 03 Aug 2009, 23:11
Contact:

Post by truckerinsoul »

Bobo wrote:Колку е маичкава?
250 денари другар:)
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 8569
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Post by Bobo »

аууу :D Кај да се најдеме да ми дадеш? :D :D :D
User avatar
leopard
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2009, 11:47
Location: Skopje
Contact:

Post by leopard »

нема никаде во производство маица со куси ракави АРМ камуфлажа,тоа ти гарантирам,кај нас формациски се еднобојниве маици,додека во псо може имаат поголема слобода во изборот
Напред към комунизма
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 8569
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Post by Bobo »

leopard imas li od maicive.ako imas pisi pp da se dog da zemam
User avatar
truckerinsoul
Падобранец
Падобранец
Posts: 14
Joined: 03 Aug 2009, 23:11
Contact:

Post by truckerinsoul »

ahh....nisto....nema amblemi cccc
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 8569
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Post by Bobo »

Леопард имаш ли некои маички било какви?
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 6 guests