NO COMMENT...

Неврзани работи кои и немаат баш многу врска со авијацијата.
Simple chit chat for things that may not really correspond with aviation.
Post Reply
Зоран
Mодератор
Mодератор
Posts: 14550
Joined: 31 Jan 2008, 19:20

Post by Зоран »

ne posakuvaj na blizhniot svoj toa shto nejkesh tebe da te najde

nacija koja ima njamnogu tv propagatori go pravi toa vaka
User avatar
Црн барон
Командир на Т-72
Командир на Т-72
Posts: 1042
Joined: 04 Jul 2009, 13:31
Location: Струмица, МАКЕДОНИЈА
Contact:

Post by Црн барон »

Се мислев каде, па решив овде:
Image
:oops: :oops: :oops:
[img]http://i34.tinypic.com/2q38al5.jpg[/img]
''Доколку се пробијат тенковите, по нив доаѓа и победата!'' Хајнц Гудеријан
User avatar
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 30748
Joined: 21 Jul 2007, 13:34
Location: Skopje
Contact:

Post by alvarhanso »

Лaнсирање на Ares I-X (Галерија)? Не разбирам. Мислам дека на линков има друга сторија.
User avatar
CAVOK
Капетан на B737
Капетан на B737
Posts: 417
Joined: 18 Mar 2008, 11:23
Contact:

Post by CAVOK »

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D


Od taa cesmata bogami ubava voda teci.
User avatar
Canemakedonski
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 5835
Joined: 11 Nov 2006, 22:12
Location: Prilep
Contact:

Post by Canemakedonski »

alvarhanso wrote:Лaнсирање на Ares I-X (Галерија)? Не разбирам. Мислам дека на линков има друга сторија.
Ништо. Статичко тестирање на првиот степен на Арес 1 и системот за спасување на новиот космички брод Орион пред лансирањето на Арес 1 - X.
brynner

Post by brynner »

Мјунисипалити ин инглиш: http://www.opstinabutel.com/default_uk.htm

:bravo: :bravo: :bravo:
User avatar
Iko
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 42440
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA
Contact:

Post by Iko »

Lele lele uzasja..... :roll:
User avatar
Canemakedonski
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 5835
Joined: 11 Nov 2006, 22:12
Location: Prilep
Contact:

Post by Canemakedonski »

Mi lowe this site. Mi woting fo best nomber an site of the Centyry

:bravo: :bravo: :bravo:
User avatar
Canemakedonski
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 5835
Joined: 11 Nov 2006, 22:12
Location: Prilep
Contact:

Post by Canemakedonski »

А во случај да сте згубени, на ова страна има и мапа:
http://www.opstinabutel.com/Indeks_MK.htm
User avatar
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 30748
Joined: 21 Jul 2007, 13:34
Location: Skopje
Contact:

Post by alvarhanso »

Please bee patients. Хи Хи Хи Хи Хи... каков пациент. :D

А богами и сајтчево е некако Готик... што рака на срце, и не така лошо и прилега на општината.

http://opstinabutel.com/gradonacalnik_mkd.htm
User avatar
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 30748
Joined: 21 Jul 2007, 13:34
Location: Skopje
Contact:

Post by alvarhanso »

Од попладнево:

ИЗВЕСТУВАЊЕ

Општина Бутел престанува со објавување на својата ВЕБ страна.

Новата страна ќе биде објавена во најскоро време.

WEB page is under RECONSTRUCTION

:D
User avatar
Canemakedonski
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 5835
Joined: 11 Nov 2006, 22:12
Location: Prilep
Contact:

Post by Canemakedonski »

User avatar
Canemakedonski
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 5835
Joined: 11 Nov 2006, 22:12
Location: Prilep
Contact:

Post by Canemakedonski »

alvarhanso wrote: WEB page is under RECONSTRUCTION

:D
Замена на каросерија, шасија и мотор :twisted: :twisted: :twisted:
Зоран
Mодератор
Mодератор
Posts: 14550
Joined: 31 Jan 2008, 19:20

Post by Зоран »

Canemakedonski wrote:
alvarhanso wrote: WEB page is under RECONSTRUCTION

:D
Замена на каросерија, шасија и мотор :twisted: :twisted:

:twisted:
Сетисе на полицаецот од АЛО АЛО лохг дистанц дук.
brynner

МЈУНИСИПАЛИТИ ОФ БЈУТЕЛ ОФИШ‘Л УЕБСАЈТ...

Post by brynner »

http://www.time.mk/read/d804ed4a0f/a23c ... title.html
Алфа ТВ wrote:... Комични граматички и правописни грешки во англиската верзија на веб сајтот на Општина Бутел се најновата забава за македонските интернет корисници. Веб страната на општината, која на странските инвеститори треба да им го претстави Бутел, е преполна со јазични киксови под нивото на основни познавања на англискиот јазик.

Според она што стои на сајтот, тој бил номиниран и за најдобар веб-сајт на светот. Презентацијата на Бутел стана вистински интернет хит, а за само еден ден, сајтот од разонода го отвориле повеќе од десет илјади посетители.

Никој во општина Бутел денеска не сакаше да даде изјава за случајот со веб-страницата. Човекот кој го изработувал сајтот, според општинарите, веќе не работи овде.

Општината денеска излезе со нивна верзија, според која хакери упаднале на сајтот и го измениле за да ја дискредитираат локалната власт. Упадот, според општината, е ограничен само на англискиот превод на страницата. Градоначалникот Латиновски вели дека многу брзо ќе вработат нов човек задолжен за интернет, кој ќе изработел и нова веб-страна...
brynner

Post by brynner »

... И еве, драги гледачи, уште еден гаф во истиот стил:

Image

Изворен сајт: http://www.feder-bau.com.mk/files/al/rrethnesh.aspx

Што?
Каде е врската?
Еве ја врската: http://tinyurl.com/y9msh8v

Ги мрзело да преведат к‘о луѓе, па му свирнале Google Translate, небаре е безгрешен. (Иначе, МК верзија на сајтот повеќе не е достапна... Којзнае зошто ;) )
brynner

Post by brynner »

:lol:

What's the matter, f*ck-face?
What?

Image
brynner

МОМАЧКО...

Post by brynner »

Е, ОВА е момачко...
User avatar
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 30748
Joined: 21 Jul 2007, 13:34
Location: Skopje
Contact:

Re: МОМАЧКО...

Post by alvarhanso »

brynner wrote:Е, ОВА е момачко...
Ха, ха, ха.... вајстина момачко. :lol:
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: an-2, Bing [Bot] and 3 guests