Продавам значка - МВР на РМ хеликоптерска единица

Неврзани работи кои и немаат баш многу врска со авијацијата.
Simple chit chat for things that may not really correspond with aviation.
Post Reply
User avatar
Благоја
Падобранец
Падобранец
Posts: 9
Joined: 03 Aug 2006, 12:58
Contact:

Продавам значка - МВР на РМ хеликоптерска единица

Post by Благоја »

Заинтересираните можат да понудат цена, овде или по приватни пораки.

Image

Image

Image

Еве колку е голема

Image
$h@doW m@n
Капетан на B747
Капетан на  B747
Posts: 1240
Joined: 13 Feb 2009, 23:02
Location: Skopje

Post by $h@doW m@n »

добра ти е споредбава... други значки и сл имаш? :D
User avatar
Благоја
Падобранец
Падобранец
Posts: 9
Joined: 03 Aug 2006, 12:58
Contact:

Post by Благоја »

Имав една од тенковска единица Витези, само ја немам овде, да не е некој заинтересиран?
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 8607
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Post by Bobo »

Blagoja SRCE toa hahaha pisuj u privatna porka kolku pari ja davas?
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 8607
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Post by Bobo »

Од хеликоптерска На мвр имаат уште една.Како раширени крила е.да не ја имаш и таа?
User avatar
Благоја
Падобранец
Падобранец
Posts: 9
Joined: 03 Aug 2006, 12:58
Contact:

Post by Благоја »

Продадена на Бобо. Инаку ќе разгледам дали имам и друга слична или други воздухопловни па ќе пишам.
User avatar
Valter
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 3356
Joined: 18 Dec 2008, 19:03
Contact:

Post by Valter »

Ќе бараме поништување на тендерот :D :D :D :D ...
And on the 8th day, God created the Infantry-and Hell stood at attention!
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 8607
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Post by Bobo »

ххаха...Жали се кај Мирјана Најчевска (: хахаха
Зоран
Mодератор
Mодератор
Posts: 14550
Joined: 31 Jan 2008, 19:20

Post by Зоран »

Bobo wrote:ххаха...Жали се кај Мирјана Најчевска (: хахаха

Kriminal nasekade- duri i na forumi
User avatar
Lambro
Едриличар
Едриличар
Posts: 223
Joined: 24 Mar 2008, 13:41
Location: Skopje
Contact:

Post by Lambro »

Благоја wrote:Продадена на Бобо. Инаку ќе разгледам дали имам и друга слична или други воздухопловни па ќе пишам.

БРАВО БОБО !!!!! :D
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 8607
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Post by Bobo »

Следно идеме на значката со крилата :lol:
User avatar
Lambro
Едриличар
Едриличар
Posts: 223
Joined: 24 Mar 2008, 13:41
Location: Skopje
Contact:

Post by Lambro »

Bobo wrote:Следно идеме на значката со крилата :lol:
:lol: така е !!!! Прилог Број 19 Службен весник бр 106 од 5.09.2007 :roll:

А ако има измени :wink:
User avatar
Благоја
Падобранец
Падобранец
Posts: 9
Joined: 03 Aug 2006, 12:58
Contact:

Post by Благоја »

Еве неколку ако некој е заинтересиран...

Image

Image

Image
$h@doW m@n
Капетан на B747
Капетан на  B747
Posts: 1240
Joined: 13 Feb 2009, 23:02
Location: Skopje

Post by $h@doW m@n »

ај ако не те мрзи,сликни пак од поблиску... 3-4 слики извади ама од поблиску да се... :D
User avatar
Црн барон
Командир на Т-72
Командир на Т-72
Posts: 1042
Joined: 04 Jul 2009, 13:31
Location: Струмица, МАКЕДОНИЈА
Contact:

Post by Црн барон »

Јас сум заинтересиран, пиши ми колку е цената?
Да ја договориме...
[img]http://i34.tinypic.com/2q38al5.jpg[/img]
''Доколку се пробијат тенковите, по нив доаѓа и победата!'' Хајнц Гудеријан
$h@doW m@n
Капетан на B747
Капетан на  B747
Posts: 1240
Joined: 13 Feb 2009, 23:02
Location: Skopje

Post by $h@doW m@n »

ако добро гледам,дека еден од медалите е за снајперизам :D :D колку пари за него???

уствари не.... ќе си заработам јас таков... :D
User avatar
Црн барон
Командир на Т-72
Командир на Т-72
Posts: 1042
Joined: 04 Jul 2009, 13:31
Location: Струмица, МАКЕДОНИЈА
Contact:

Post by Црн барон »

$h@doW m@n wrote:ако добро гледам,дека еден од медалите е за снајперизам :D :D колку пари за него???

уствари не.... ќе си заработам јас таков... :D
Тоа е медал Одличен стрелец (Medalja Odličnom Strelcu).
Воведен е во СФРЈ на 12 јуни 1945 година.

Image

:o
[img]http://i34.tinypic.com/2q38al5.jpg[/img]
''Доколку се пробијат тенковите, по нив доаѓа и победата!'' Хајнц Гудеријан
User avatar
AlexGreat
Пилот на Су-25
Пилот на Су-25
Posts: 9542
Joined: 05 Mar 2009, 22:18
Contact:

Post by AlexGreat »

Ајмоооо вашар!!! :lol: :lol: :lol:
П.С Мајсторе..немаш нешо на акција?
Зоран
Mодератор
Mодератор
Posts: 14550
Joined: 31 Jan 2008, 19:20

Post by Зоран »

filipv wrote:
Благоја wrote:Имав една од тенковска единица Витези, само ја немам овде, да не е некој заинтересиран?
Jaс сум за петстотчето заинтересиран :-)
Филип а колку нудиш за него и јас имам таква ( раритетна ) постановка :D :lol:
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 8607
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Продавам значка - МВР на РМ хеликоптерска единица

Post by Bobo »

Некој да нуди други амблеми?
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests