Огласи

За љубителите со дебели нерви и креативност во обликувањето на овие прекрасни модели.
For the creative fans with patience who build these magnificent models.

Огласи

Postby dragan_mig31 » 17 Oct 2011, 08:56

Здраво колеги макетари.Овде може да си поставите кој што има за продавање со цена слика и инфо за контакт!
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 23135
Joined: 04 Aug 2006, 13:01
Location: Југославија

Re: Огласи

Postby milo » 06 Feb 2012, 21:01

PRODAVAM
ASP .46 (malku koristen ispraven vo odlicna kondicija)
standard serva FUTABA S3003 5 PARCINJA I ROBBE serva FS-100 2 parcinja
Transmiter MULTIPLEX cocpit picco komplet so priemnik
Elektro edrilici dve so motor i elisi komplet
CENI PO DOGOVOR
tel za kontakt: 071 381 421
075 974 585

GORAN STEVKOVSKI - Kavadarci :se_predavam: :glava_vo_zid:
milo
Падобранец
Падобранец
User avatar
 
Posts: 9
Joined: 21 Jan 2012, 22:23

Re: Огласи

Postby pavlekrstev » 08 Feb 2012, 14:00

milo wrote:PRODAVAM
ASP .46 (malku koristen ispraven vo odlicna kondicija)
standard serva FUTABA S3003 5 PARCINJA I ROBBE serva FS-100 2 parcinja
Transmiter MULTIPLEX cocpit picco komplet so priemnik
Elektro edrilici dve so motor i elisi komplet
CENI PO DOGOVOR
tel za kontakt: 071 381 421
075 974 585

GORAN STEVKOVSKI - Kavadarci :se_predavam: :glava_vo_zid:


milo aj stavi sliki da gi vidam, pa ke se pomislam so kako da bide, dali ke kupuvam ili ne :D
pavlekrstev
Падобранец
Падобранец
User avatar
 
Posts: 39
Joined: 25 Nov 2011, 18:34
Location: kocani. macedonia

Re: Огласи

Postby milo » 28 Feb 2012, 17:16

Image

Image

Image

Multiplex 7 kanlna stanica

Image

serva i elisi

Image

elektroedrilica

Image

Raketoplan

Image
milo
Падобранец
Падобранец
User avatar
 
Posts: 9
Joined: 21 Jan 2012, 22:23

Re: Огласи

Postby pavlekrstev » 27 Mar 2012, 15:36

milo wrote:
IMG_0032.jpg
IMG_0026.jpg
IMG_0027.jpg
IMG_0028.jpg
IMG_0029.jpg
IMG_0032.jpg
IMG_0031.jpg
IMG_0031.jpg

е ај прати у пп цена за таа електричната па да видиме што ке биде..
pavlekrstev
Падобранец
Падобранец
User avatar
 
Posts: 39
Joined: 25 Nov 2011, 18:34
Location: kocani. macedonia

Re: Огласи

Postby milo » 27 Mar 2012, 15:47

4000denari
milo
Падобранец
Падобранец
User avatar
 
Posts: 9
Joined: 21 Jan 2012, 22:23

Re: Огласи

Postby pavlekrstev » 28 Mar 2012, 12:35

milo wrote:4000denari

А некое клипче нешто
ако имаш немора да праиш

гледам погоре пишува 2 електрични едната е продадена или ?

и дали има и дањинско со електричнава
pavlekrstev
Падобранец
Падобранец
User avatar
 
Posts: 39
Joined: 25 Nov 2011, 18:34
Location: kocani. macedonia

Re: Огласи

Postby firefox » 28 Mar 2012, 19:04

Здраво момци и девојки,
Земајќи предвид дека повеќе сум по авијацијата и во догледно време нема да се нафатам да правам оклоп, продавам две одлични макети на Academy во R: 1/35.
1. Panzer IV Ausf. H with Armor AC1327
Можете да видите ревју овде:
http://militarymodels.co.nz/2010/04/16/ ... r-shurzen/
и
2. Sturmgeschütz IV SdKfz 167 AC1332
Можете да видите ревју овде:
http://militarymodels.co.nz/2010/05/18/ ... -gun-tank/

Двете макети се нови, деловите се сеуште на рамовите па дури мислам дека не се ниту отпакувани од кесичките. Кутиите во кои се спакувани се малку избледени. Искрено одамна не сум ги отворил и моментално додека ја пишувам поракава се размислувам во која кутија сум ги ставил кај моите (земајќи предвид дека одамна веќе не живееме во заедница).

Цената по парче е:
Првата 1300денари, а втората 1200денари. Доколку се реши некој да ги земе двете наеднаш ги давам за 2200денари или ти 5Евра помалку.
Доколку има заинтересирани пишете на П.М. па ќе се договориме.
Инаку примопредавање можеме да направиме викендов земајќи предвид дека морам да тркам кај моите за да ги најдам и земам со себе!
Поздрав!

П.С. за заинтересираните надвор од Скопје, ги праќам преку (Глобко - брза пошта), со тоа што сите трошоци за транспорт паѓаат на терет на нарачателот!
firefox
Капетан на А380
Капетан на А380
User avatar
 
Posts: 1335
Joined: 04 Aug 2006, 15:44
Location: Skopje

Re: Огласи

Postby milo » 30 Mar 2012, 11:28

Pavle dvete edrilici se po 4000den so toa sto taa so zelenata sara e kompletna so serva svic , motor elisa dodeka drugata e so motor,elisa nema serva no ima kompoziten trup koj e poskap modelite se letani i moze da se letaat dokolku si zainteresiran za niv stanicata sto ja ima na slikata e isto 4000den .i ako sakas da vidis kako seto toa funkcionira sledniot pat koga ke letame vo prilep ostavi telefon i ke ti se javam obukata dokolku nemas iskustvo ne se naplaka poz
milo
Падобранец
Падобранец
User avatar
 
Posts: 9
Joined: 21 Jan 2012, 22:23

Re: Огласи

Postby Flug » 15 May 2012, 21:19

Milo, гледам дека продаваш серва. Ме интересира Futaba S3003 за колку пари ги продаваш?
Flug
Капетан на B737
Капетан на B737
User avatar
 
Posts: 518
Joined: 19 May 2007, 16:42

Re: Огласи

Postby milo » 16 May 2012, 09:27

Flug wrote:Milo, гледам дека продаваш серва. Ме интересира Futaba S3003 за колку пари ги продаваш?

decko servata se za prodazba a jas koga prodavam znaci sakam da prodadam pa zatoa eve natebe ostavam da kazis edna realna cena po koja bi gi zemal
milo
Падобранец
Падобранец
User avatar
 
Posts: 9
Joined: 21 Jan 2012, 22:23

Re: Огласи

Postby Flug » 16 May 2012, 15:57

И јас сакам да купам кога купувам. :lol:

За купувачот реална цена е пониската, за продавачот реална цена е повисоката. Не е фер да бараш од мене да ти кажам по која цена сакам да ги купам од кај тебе. Ако било така, тогаш сите супермаркети, продавници, производители на коли итн, би барале од купувачите сами да кажат цена по која што сакаат да го купат она што го купуваат. Сите знаеме дека не е така, нели. :nenene:

Ако бараш да ти кажам за колку ми одговара да ги купам сервата, ќе ти речам дека сакам за без пари да ги земам. Или еве, едно за 10 денари, штом сакаш да ти кажам цена која што ми одговара мене. Цената која што ти ја кажав не ти одговара тебе.

Ти ја пишав таа цена за да ти покажам дека не се пазарам. Ако кажеш цена што ми одговара, купувам. Ако не, не мислам јас да ти одредувам цена за тоа што го продаваш ти, без разлика колку и да сакаш да се пазариме.

Поздрав
Flug
Капетан на B737
Капетан на B737
User avatar
 
Posts: 518
Joined: 19 May 2007, 16:42

Re: Огласи

Postby milo » 17 May 2012, 11:10

Flug wrote:И јас сакам да купам кога купувам. :lol:

За купувачот реална цена е пониската, за продавачот реална цена е повисоката. Не е фер да бараш од мене да ти кажам по која цена сакам да ги купам од кај тебе. Ако било така, тогаш сите супермаркети, продавници, производители на коли итн, би барале од купувачите сами да кажат цена по која што сакаат да го купат она што го купуваат. Сите знаеме дека не е така, нели. :nenene:

Ако бараш да ти кажам за колку ми одговара да ги купам сервата, ќе ти речам дека сакам за без пари да ги земам. Или еве, едно за 10 денари, штом сакаш да ти кажам цена која што ми одговара мене. Цената која што ти ја кажав не ти одговара тебе.

Ти ја пишав таа цена за да ти покажам дека не се пазарам. Ако кажеш цена што ми одговара, купувам. Ако не, не мислам јас да ти одредувам цена за тоа што го продаваш ти, без разлика колку и да сакаш да се пазариме.

Поздрав

dobro imam 6 serva za prodazba cenata e 15evra za parce pozdrav.
milo
Падобранец
Падобранец
User avatar
 
Posts: 9
Joined: 21 Jan 2012, 22:23

Re: maketi na popust

Postby leopard » 01 Jun 2012, 15:26

aj eve i sliki da stavam od maketite na Bofors, sto gi prodava..

Image
EH101 Merlin HC3 RAF 1/72 revell 700denari

Image
Kamov Ka-50 Hokum 1/48 revell 900den

Image
Junkers JU-88A-4/d-1 1/72 revell 400 denari maketa ...imam2.

Image
F-15E strike eagle 1/72 revell 800den.

Image
F-16C block 50/52 1/72 revell 800den.

Image
Bae Harrier GR5 1/72 revell 600

Image
Hawker Huriccane Mk2c 1/72 Revell 500den

Image
B-17F Flying Fortress 1/72 Revell 600den

Image
F-14A Black tomcat 1/48 revell 1000den

Image
Leopard 2a5 1/35 Revell 1000den

Image
F-16 c/d night falcon 1/72 italeri 500den

Image
Henkel HE 111HG 1/72 Revell 800den

Image
EF-2000 typhoon 1/48 Italeri 1000den

Image
F-117 A Stealth nighthawk 1/48 Italeri 800den
Напред към комунизма
leopard
Капетан на А380
Капетан на А380
User avatar
 
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2009, 11:47
Location: Skopje

Re: Огласи

Postby JufkiOrigami » 17 Jul 2012, 08:04

Sakam da gi kupam definitivno slednive modeli, (plus me interesira vo kakvo stanje se):

EH101 Merlin HC3 RAF 1/72 revell 700denari
Bae Harrier GR5 1/72 revell 600
Henkel HE 111HG 1/72 Revell 800den
Junkers JU-88A-4/d-1 1/72 revell 400 denari

isto taka me interesira od kade moze da si nabavam boi po solidna cena i nekoj si sovet okolu boenjeto so cetka zatoa sto nemam kompresor! Fala mnogu ako treba neso za kontakt eve mail jufkiorigami@gmail.com
JufkiOrigami
Падобранец
Падобранец
User avatar
 
Posts: 6
Joined: 16 Jul 2012, 10:51

Re: Огласи

Postby BojanMODELS » 02 Sep 2012, 14:51

За сите заинтересирани:

Решив да продадам некои од боите не ревел кои ги имам на залиха, тоа се следниве: 361 (6 комада), 362 (4 комада), 61 (7 комада), 69 (5 комада), 48 (10 комада), 66 (17 комада). Покрај боите имам на залиха и Revell Plasto Bodyputty - 25ml Tube (2 комада), хумброл gloss лак 50ml (2 комада) и Revell Contacta Liquid Special - 30g Jar (1 комада). Еве ви мој контакт телефон за сите заинтересирани: 075 432 534 i 077 932 494.

Поздрав, Бојан
BojanMODELS
Падобранец
Падобранец
User avatar
 
Posts: 52
Joined: 08 Jun 2011, 21:05

Re: Prodazba modelarski delovi

Postby Pilot4e » 25 Oct 2012, 11:54

Еве и слики :D

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Last edited by Pilot4e on 25 Oct 2012, 12:19, edited 1 time in total.
Pilot4e
Падобранец
Падобранец
User avatar
 
Posts: 12
Joined: 28 Dec 2008, 12:04
Location: Битола

Re: Prodazba modelarski delovi

Postby Pilot4e » 25 Oct 2012, 11:58

и останатите :)

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Last edited by Pilot4e on 25 Oct 2012, 12:20, edited 1 time in total.
Pilot4e
Падобранец
Падобранец
User avatar
 
Posts: 12
Joined: 28 Dec 2008, 12:04
Location: Битола

Продажба на моделарски делови

Postby Pilot4e » 25 Oct 2012, 12:27

Имам за продавање ОS Max motor 2.5cc кој што нема ниту еден лет туку само 40 работни сати и ниту секунда појќе :D Со него давам се што имам за него а тоа е:
4 елиси
2 спинери
1 резервар
црева за резерварот и башка резерва уште некое метро :D
и 5% Cool Power Nitro гориво :D

Моторот го давам или посебно или со се гориво.
Цената на моторот е 3000 ден
Со се гориво заедно е 4000 ден
А горивото само е 1000 ден

Еве и бројче за контакт 070/318-282 Алексанар

Eve link
Можда не е добар квалитето на видеото бидејќи е снимано со мобилен но то е то :D
Pilot4e
Падобранец
Падобранец
User avatar
 
Posts: 12
Joined: 28 Dec 2008, 12:04
Location: Битола

Re: Огласи

Postby Loaded_Dice » 06 Mar 2013, 22:34

Продавам неотворена макета Revell Ka-50 во 1/48. Цена 1200 ден.
Loaded_Dice
Капетан на B747
Капетан на  B747
User avatar
 
Posts: 1128
Joined: 04 Aug 2006, 21:48
Location: Skopje, MK

Next

Return to Макетарство и Моделарство / Modeling

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron