Форум за Експлозиви!!!

Неврзани работи кои и немаат баш многу врска со авијацијата.
Simple chit chat for things that may not really correspond with aviation.
Post Reply
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 8569
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Форум за Експлозиви!!!

Post by Bobo »

http://emagare.com/emf/forum.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Вакви форуми само кај нас може да има!После децата ке прочитаат и ке праат глпости недај боже ке погине некое дете од 10-12 години што врска нема што праи и што последици може да има!!! Ужаш
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 23171
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Re: Форум за Експлозиви!!!

Post by dragan_mig31 »

Ќути.Сега само ако милиција им се закачи отидоа јабана децава.
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 8569
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Форум за Експлозиви!!!

Post by Bobo »

Мора Ит-Служба у МВР малце повеќе да се занимава со вакви форуми! Ова е недозволиво по сите критериуми!
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 23171
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Re: Форум за Експлозиви!!!

Post by dragan_mig31 »

Не ради друго ќе се утепа некое дете што ќе прочита.
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
shady3
Капетан на B737
Капетан на B737
Posts: 510
Joined: 17 May 2010, 01:51
Contact:

Re: Форум за Експлозиви!!!

Post by shady3 »

Bobo wrote:Мора Ит-Служба у МВР малце повеќе да се занимава со вакви форуми! Ова е недозволиво по сите критериуми!
Зошто е недозволиво? Информација како секоја друга информација. Убаво пишува во правилата, се си правите на свој ризик. Плус МВР веќе го помина форумот и кажаа дека нема ништо нелегално во споделување на било каква информација.
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 8569
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Форум за Експлозиви!!!

Post by Bobo »

:evil:
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 8569
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Форум за Експлозиви!!!

Post by Bobo »

shady3 wrote:
Bobo wrote:Мора Ит-Служба у МВР малце повеќе да се занимава со вакви форуми! Ова е недозволиво по сите критериуми!
Зошто е недозволиво? Информација како секоја друга информација. Убаво пишува во правилата, се си правите на свој ризик. Плус МВР веќе го помина форумот и кажаа дека нема ништо нелегално во споделување на било каква информација.
Па пошто некое дете од 12 години ке се отепа и после кој ке го носи на душа и чива одговорност е?!Неможе туку така да се пишува као се праи експлозив!
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 8569
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Форум за Експлозиви!!!

Post by Bobo »

Јас верувам дека МВР го нема поминато форумот!
User avatar
shady3
Капетан на B737
Капетан на B737
Posts: 510
Joined: 17 May 2010, 01:51
Contact:

Re: Форум за Експлозиви!!!

Post by shady3 »

Нормално дека може, како што можеше и минатите 2 години, како и што ќе може и понатака. Плус, како што кажав, се е на одговорност на корисникот. И повеќето деца немаат храброст да почнат со тие работи, а тие што имаат се веќе теоретски добро потковани.
Bobo wrote:Јас верувам дека МВР го нема поминато форумот!
Го помина :)
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 23171
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Re: Форум за Експлозиви!!!

Post by dragan_mig31 »

Ќе видиме у иднина.Недај боже некое дете да се повреди.Само да додадам.Го чекам дегенов да се утепа со години иначе :Dhttp://www.youtube.com/watch?v=EJb5giNSVBY" onclick="window.open(this.href);return false;
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 8569
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Форум за Експлозиви!!!

Post by Bobo »

Значи неможе да се игра на карта дали некој има ГЗ да почне со правење или НЕ! Недај боже да направи некој нешто погрешно!!! Не се свесни луѓево со какви информации си играат и објавуваат..Гарант од мвр ги имаат остаено некој да напраи беља па после да го тегнат за уши администраторот,паметни се у мвр :)
А тоа дека све секој праи на свој ризик..веруј нема да им пројде на администраторите од коа недај боже ке напраи некој беља,не се навини толку момците по службите
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 8569
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Форум за Експлозиви!!!

Post by Bobo »

dragan_mig31 wrote:Ќе видиме у иднина.Недај боже некое дете да се повреди.Само да додадам.Го чекам дегенов да се утепа со години иначе :Dhttp://www.youtube.com/watch?v=EJb5giNSVBY" onclick="window.open(this.href);return false;
Епа еве и овој може читал Е-магаре...
User avatar
shady3
Капетан на B737
Капетан на B737
Posts: 510
Joined: 17 May 2010, 01:51
Contact:

Re: Форум за Експлозиви!!!

Post by shady3 »

Јас мислам дека добро знаат луѓето какви информации објавуваат, бидејќи сепак форумот е наменет за тоа. Како што памтам, ги имаше и на вести едно време, нешто околу нивниот сајберкриминал дел кој турнал грчки владини страни. Верувам дека не се невини момците по службите ( ;) ) но и тие знаат дека доколку самата страна не е вклучена во илегални активности, таа е слободна да постои се до оној момент кога ќе го наруши законот.

Иначе Бобо, не читал еМагаре, самоук е :D Го знам од поодамна, пред да постои форумот уште..
Last edited by shady3 on 02 Jan 2013, 17:21, edited 1 time in total.
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 23171
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Re: Форум за Експлозиви!!!

Post by dragan_mig31 »

Bobo wrote:Значи неможе да се игра на карта дали некој има ГЗ да почне со правење или НЕ! Недај боже да направи некој нешто погрешно!!! Не се свесни луѓево со какви информации си играат и објавуваат..Гарант од мвр ги имаат остаено некој да напраи беља па после да го тегнат за уши администраторот,паметни се у мвр :)
А тоа дека све секој праи на свој ризик..веруј нема да им пројде на администраторите од коа недај боже ке напраи некој беља,не се навини толку момците по службите

Така си работат службите.Не се од вчера они.
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 8569
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Форум за Експлозиви!!!

Post by Bobo »

Викам јас,праат они фрли рипче фати крапче.Ама децава по овакви форуми не се свесни со каков огин си играат!Со вулкан.Нит закони нит ништо не читаат
User avatar
AlexGreat
Пилот на Су-25
Пилот на Су-25
Posts: 9506
Joined: 05 Mar 2009, 22:18
Contact:

Re: Форум за Експлозиви!!!

Post by AlexGreat »

Вакви форуми постојат низ светов, и тоа оние кои многу поексплицитно даваат рецепти како да се направат некои експлозивни средства. Инаку ако МВР утврдеше нешто спротивно со Законот сигурен сум дека ќе го суспендираа одма! Да им еам паметот ако чекаат некој да се отепа па да го бркаат администраторот..шо корист од тоа?
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 8569
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Форум за Експлозиви!!!

Post by Bobo »

1.Закон за експлозиви и распркувачки материјали! и коа ке заглават нека си читаат си читаат кривичен законик!!Каде бе вака бе Македонијоо бе.

Закон за кривичната постапка. .... под условите предвидени во Кривичниот законик и врз ...... оружје и распрскувачки материи од членот 396 и трго- .....

http://www.kocani.gov.mk/ZAKONI/Zakoni% ... akonik.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Член 369! Па после кажи ми дека мвр туку така дозвоило да постоти форумов,Абе навини деца бе
Last edited by Bobo on 02 Jan 2013, 17:28, edited 1 time in total.
User avatar
shady3
Капетан на B737
Капетан на B737
Posts: 510
Joined: 17 May 2010, 01:51
Contact:

Re: Форум за Експлозиви!!!

Post by shady3 »

Bobo wrote:1.Закон за експлозиви и распркувачки материјали! и коа ке заглават нека си читаат си читаат кривичен законик!!Каде бе вака бе Македонијоо бе.
Пишува во законот дека треба знаењето околу експлозивите да се ограничи? Не. Страната не прави ништо освен што дава информации.
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 8569
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Форум за Експлозиви!!!

Post by Bobo »

shady3 wrote:
Bobo wrote:1.Закон за експлозиви и распркувачки материјали! и коа ке заглават нека си читаат си читаат кривичен законик!!Каде бе вака бе Македонијоо бе.
Пишува во законот дека треба знаењето околу експлозивите да се ограничи? Не. Страната не прави ништо освен што дава информации.
Прочитај кривичен закон член 396 и 395 образовај се малце па ке праиме муабет за таа тема.!
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 8569
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Форум за Експлозиви!!!

Post by Bobo »

Не. Страната не прави ништо освен што дава информации.
А тоа е мал прекршок!?Што да не треба и дома достава да ти праат ?
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 17 guests