Прашање

Неврзани работи кои и немаат баш многу врска со авијацијата.
Simple chit chat for things that may not really correspond with aviation.

Прашање

Postby Atanasoski » 18 Apr 2014, 15:58

Нов сум на овој форум можеби и сум најмлад не знам.Имам 13 години и сум од Прилеп.Се занимавам со електроника,но во последно време ве трга воздухопловството пишав мејл на аероклубот од прилеп и чекам одговор.Моето прашање за тука беше дали ќе можам да учам курс за нешто? било што.Поздрав дечки!
Atanasoski
Падобранец
Падобранец
User avatar
 
Posts: 59
Joined: 18 Apr 2014, 15:55

Re: Прашање

Postby dragan_mig31 » 18 Apr 2014, 16:30

Има сигурно курсеви за англиски немачки или некој друг странски јазик у прилеп сигурен сум :D
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 23073
Joined: 04 Aug 2006, 13:01
Location: Југославија

Re: Прашање

Postby Atanasoski » 18 Apr 2014, 16:35

Не за јазик, за воздухопловство нешто барам..
Atanasoski
Падобранец
Падобранец
User avatar
 
Posts: 59
Joined: 18 Apr 2014, 15:55

Re: Прашање

Postby Momak od Gjorce » 18 Apr 2014, 16:36

Го закла :D
Momak od Gjorce
Капетан на А380
Капетан на А380
User avatar
 
Posts: 2461
Joined: 18 Jan 2011, 16:36
Location: Скопје,Ѓорче Петров

Re: Прашање

Postby Зоран » 18 Apr 2014, 16:45

Atanasoski wrote:Нов сум на овој форум можеби и сум најмлад не знам.Имам 13 години и сум од Прилеп.Се занимавам со електроника,но во последно време ве трга воздухопловството пишав мејл на аероклубот од прилеп и чекам одговор.Моето прашање за тука беше дали ќе можам да учам курс за нешто? било што.Поздрав дечки!Добро дојде млад јунаку.
Ентузијаст си а тоа е добро .
Сигурно има некој аеро клуб во Прилеп некој од постарите момци кои се од Прилеп ке ти дадат нај точчен одговор.
Зоран
Mодератор
Mодератор
User avatar
 
Posts: 14550
Joined: 31 Jan 2008, 19:20

Re: Прашање

Postby Atanasoski » 18 Apr 2014, 16:51

Зоран wrote:
Atanasoski wrote:Нов сум на овој форум можеби и сум најмлад не знам.Имам 13 години и сум од Прилеп.Се занимавам со електроника,но во последно време ве трга воздухопловството пишав мејл на аероклубот од прилеп и чекам одговор.Моето прашање за тука беше дали ќе можам да учам курс за нешто? било што.Поздрав дечки!Добро дојде млад јунаку.
Ентузијаст си а тоа е добро .
Сигурно има некој аеро клуб во Прилеп некој од постарите момци кои се од Прилеп ке ти дадат нај точчен одговор.


Да се надеваме...Пишам мејл до Народна Техника од Прилеп и чекам одговор.Се надевам на успех :D
Atanasoski
Падобранец
Падобранец
User avatar
 
Posts: 59
Joined: 18 Apr 2014, 15:55

Re: Прашање

Postby dragan_mig31 » 18 Apr 2014, 17:20

народна техника е распад систем уште пред да се родиш.Не ни функционира у задњиве 6-7 години.
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 23073
Joined: 04 Aug 2006, 13:01
Location: Југославија

Re: Прашање

Postby IgorMKD » 18 Apr 2014, 17:30

dragan_mig31 wrote:Има сигурно курсеви за англиски немачки или некој друг странски јазик у прилеп сигурен сум :D


Е не си здрав :D
"Dodju tako ponekad vremena, kada pamet zacuti, budala progovori, a fukara se obogati" - Ivo Andrić
IgorMKD
Астронаут
Астронаут
User avatar
 
Posts: 15377
Joined: 23 Nov 2006, 14:06
Location: Автокоманда, Скопје

Re: Прашање

Postby Atanasoski » 18 Apr 2014, 17:33

Мене не мие битно каде ќе учам..Биттно мие цената да е добра и да има што да ми понудат и секако да држат курсеви..
Atanasoski
Падобранец
Падобранец
User avatar
 
Posts: 59
Joined: 18 Apr 2014, 15:55

Re: Прашање

Postby dragan_mig31 » 18 Apr 2014, 18:20

А што тачно те занима?Што тачно сакаш да учиш на курс и за што би бил тој курс?Што од авијација мислиш дека моеш да научиш на `курс` у земјава и што очекуваш од тоа?
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 23073
Joined: 04 Aug 2006, 13:01
Location: Југославија

Re: Прашање

Postby Atanasoski » 18 Apr 2014, 18:31

Па било што.Моментално се ме интересира од воздухопловство.Би бил среќен да ја летам и најпростата едрилица во иднина.Засега очекувам да ми биди хоби ако ми успеј а за понатаму ќе видиме
Atanasoski
Падобранец
Падобранец
User avatar
 
Posts: 59
Joined: 18 Apr 2014, 15:55

Re: Прашање

Postby Skopjeair » 18 Apr 2014, 19:57

Моментално можеш да почнеш да следиш на форум и општо за авијацијата и да почнеш да навлегуваш полека во тематиката. На 15 години можеш да отидеш и да започнеш курс за едриличари, односно најблиску до тебе е Аеро клубот Мирко Тодоровски од Битола.
I fly BELL 206 when I am sober!
Skopjeair
H.M. MURDOCK
H.M. MURDOCK
User avatar
 
Posts: 3184
Joined: 12 Oct 2006, 09:23

Re: Прашање

Postby IgorMKD » 18 Apr 2014, 19:58

Ети совет од пилот. Следи го и на добар пат си!
"Dodju tako ponekad vremena, kada pamet zacuti, budala progovori, a fukara se obogati" - Ivo Andrić
IgorMKD
Астронаут
Астронаут
User avatar
 
Posts: 15377
Joined: 23 Nov 2006, 14:06
Location: Автокоманда, Скопје

Re: Прашање

Postby Atanasoski » 18 Apr 2014, 20:08

А зошто на 15? Во училиште сум прогласен за нај интелигентно дете 2012/13, имам земено втора награда на детски семафор за велосипеди што е и втора награда електроника. Сакам да започнам да посетувам курсеви за едриличар како што кажа Skopjeair и прочитав дека и во прилеп има од Народна Техника(ако работат и држат курсеви нека каже некој од Прилеп)
Atanasoski
Падобранец
Падобранец
User avatar
 
Posts: 59
Joined: 18 Apr 2014, 15:55

Re: Прашање

Postby Iko » 18 Apr 2014, 20:11

Jas na tvoi godini - vekje pochnav da silovito se interesiram za mladi, ubavi i zgodni curici...po mozhnost od pobogati famili...:lol:
Iko
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 40755
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA

Re: Прашање

Postby Skopjeair » 18 Apr 2014, 20:12

Atanasoski wrote:А зошто на 15? Во училиште сум прогласен за нај интелигентно дете 2012/13, имам земено втора награда на детски семафор за велосипеди што е и втора награда електроника. Сакам да започнам да посетувам курсеви за едриличар како што кажа Skopjeair и прочитав дека и во прилеп има од Народна Техника(ако работат и држат курсеви нека каже некој од Прилеп)


Зашто согласно законот, пред 15 години не можеш да почнеш со обука за едрилица
I fly BELL 206 when I am sober!
Skopjeair
H.M. MURDOCK
H.M. MURDOCK
User avatar
 
Posts: 3184
Joined: 12 Oct 2006, 09:23

Re: Прашање

Postby Atanasoski » 18 Apr 2014, 20:16

Ааа се извинувам незнаев :D
А што да следам и да учам теорија ? Предлог литература некое списание може?
Atanasoski
Падобранец
Падобранец
User avatar
 
Posts: 59
Joined: 18 Apr 2014, 15:55

Re: Прашање

Postby Atanasoski » 18 Apr 2014, 20:17

Iko wrote:Jas na tvoi godini - vekje pochnav da silovito se interesiram za mladi, ubavi i zgodni curici...po mozhnost od pobogati famili...:lol:

Немора да се богати,и онака се врта некој во Прилепов
Atanasoski
Падобранец
Падобранец
User avatar
 
Posts: 59
Joined: 18 Apr 2014, 15:55

Re: Прашање

Postby Skopjeair » 18 Apr 2014, 20:18

Atanasoski wrote:Ааа се извинувам незнаев :D
А што да следам и да учам теорија ? Предлог литература некое списание може?


Запознавај се општо, на добар пат си со форумот дека сите интересни работи се постираат тука. За посериозна литература има време, и следи го советот на ИКО
I fly BELL 206 when I am sober!
Skopjeair
H.M. MURDOCK
H.M. MURDOCK
User avatar
 
Posts: 3184
Joined: 12 Oct 2006, 09:23

Re: Прашање

Postby Atanasoski » 18 Apr 2014, 20:19

Океј
Atanasoski
Падобранец
Падобранец
User avatar
 
Posts: 59
Joined: 18 Apr 2014, 15:55

Next

Return to Општи муабети / Off topic

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot], Gogi_avijatika, Google [Bot], TomTom and 4 guests